• تلفن: 09166070956
  • info@ghadirgostar.com
در ارتباط باشید:

امنیت شبکه

یکی از مهمترین دغدغه های مدیران شرکت ها  و سازمان ها امنیت شبکه و اطلاعات است، امنیت بسته یا کالا نیست که با خرید آن بتوانید از سرقت اطلاعات یا از بین رفتن آنها جلوگیری نمود، امنیت دانشی بسیار گسترده و پیچیده است.

شرکت صنایع الکترونیک غدیر گستر با استفاده از کادری مجرب و متعهد در کنار بروزترین نرم افزارها و سخت افزارها  و با صرف هزینه متناسب با وسعت شبکه راه کار های امنیتی مفید و کارآمدی را در اختیار شما قرار می دهد.

راهکارهای امنیتی شرکت صنایع الکترونیکی غدیر گستر

همانگونه که اشاره شد، برقراری امنیت در شبکه های امروزی امری است پیچیده و تخصصی، به منظور آشنایی شما با خدمات ارائه شده توسط ما،  این خدمات را در سه دسته معرفی خواهیم  نمود.

♦ امن نمودن ورودی و خروجی های شبکه

♦ حفاظت از اطلاعات و ممانعت از سرقت اطلاعات

♦ راهکارهای بازیابی اطلاعات در مواقع بحران

اولین مورد در برقراری امنیت در شبکه پیشگیری از نفوذ است. برای تحقق این مهم خدمات زیر ارائه می شود:

♦ راه اندازی دیواره های آتش نرم افزاری و سخت افزاری (ممانعت از ورود و خروج غیر مجاز اطلاعات)

♦ راه اندازی سیستم های امنیتی (ضد ویروس، ضد هرز نامه، مقابله با برنامه های مخرب)

♦ راه اندازی هانی پات ها و هانی نت ها (مقابله با حملات و پیشگیری از وقوع بحران)

♦ تقسیم بندی شبکه به محدوده های متفاوت (حفاظت چندلایه)

♦ جلوگیری از خطرات احتمالی داخلی

♦ محدود نمودن دسترسی کاربران داخلی برای جلوگیری از درز اطلاعات

♦ آموزش مبانی اولیه امنیت به کاربران غیر متخصص

♦ جدا سازی شبکه داخلی و اینترنت

همیشه شبکه ها از نفوذ هکر ها در امان نخواهد بود حتی شبکه های بسیار بزرگ با وجود سیستم های امنیتی چند میلیون دلاری نیز کامل نیستند و قربانی حملات هکرها قرار می گیرند. در این حملات اطلاعات مهم و محرمانه سازمان سرقت می گردد که نتیجه سالها تحقیق و تجربه آنها بوده است. به این منظور شرکت الکترونیک غدیر گستر راهکارهای امنیتی مبتنی بر امضای دیجیتال را ارائه می دهد که به صورت خلاصه در ادامه آمده است:

♦ راه اندازی سرویس های PKI پیشرفته

♦ استفاده از امضای دیجیتال بر روی اطلاعات

♦ ارائه SSL معتبر

♦ مانیتورینگ دسترسی های مجاز و غیر مجاز خارجی

در این راهکار ها هکر حتی در صورت دسترسی به اطلاعات و دزدی اطلاعات قادر به مشاهده آن نخواهند بود چرا که برای دیدن آنها نیاز به امضای دیجیتال سازمان شما دارند که برای آنها قابل دسترسی نخواهد بود. با استفاده از راه کار اولیه احتمال وقوع این مورد کاهش خواهد یافت با این وجود راهکارهای دیگری نیز جهت حصول اطمینان شرکتها و سازمانها موجود میباشد.

راهکارهای بازیابی اطلاعات در موارد بحران

بحران در کمین هر سازمان و شرکتی است. وقوع زلزله، سیل ، مشکلات برق و آتش سوزی یا حتی پاک نمودن اطلاعات (آگاهانه، یا برحسب تصادف) شروع یک بحران است که نمی توان از آن پیشگیری نمود اما میتوان برای آن آماده بود.

این شرکت با ارائه پیشرفته ترین سیستم های پشتیبان گیری و تعریف همسان سازی های منطقه ای (Replication) و متمرکز نمودن اطلاعات و تهیه نسخ همسان در چند نقطه می توانید اطمینان داشته باشید که اطلاعات شما از دست نخواهد رفت و در کمترین زمان ممکن می توانید به شرایط قبلی باز گردید.